Věříte v posmrtný život?

Často si klademe otázku Co bude, až…. https://www.zeleneslevy.cz/co-bude-az/? Každý věříme v něco jiného, někteří věří v reinkarnaci, na to že se znovu zrodíme buď v jiného člověka, nebo v nějaké zvíře, rostlinu atd. Někteří z nás věří v životě po životě a to, že pokud projdou úspěšně očistcem, tak se dostanou buď do nebe, nebo pekla. A ti zbylí nevěří v nic, že prostě nic nebude. Máme spoustu důkazů o klinické smrti, že lidé byli v bílém tunelu a viděli bílé světlo a mysleli si, že jsou v nebi. Můj přítel ale často říká že to mohlo být to, co ti lidé mají v hlavě, a tudíž si můžeme položit otázku.

nebe

Opravdu tito lidé byli v nebi, nebo se vše odehrávalo pouze v jejich mozku, v jejich hlavách? Není nikde ještě prokázané, že existuje život po životě, spíš je to o tom v co my samy věříme. Já třeba věřím v posmrtný život, protože také věřím v Boha. Nevěřím v nebe na obláčcích s Pánem Bohem stařečkem, ale věřím že to bude nějaký podobný svět, jaký teď žijeme, jen bez starostí a bolestí. V očistec taky věřím, ale já věřím tomu, že téměř nikdo možná až na Hitlera v pekle není, že Bůh dává šanci každému a každý se na konci svého života napraví. Ačkoli jsem věřící, myšlenku reinkarnace také úplně nezavrhuji.

anděl

Ale kdybych si měla vybrat, asi bych se nechtěla znovu narodit a zase žít ten složitý a náročný život. Občas ale znáte ten pocit, kdy máte Déjá-vu a nedokážete pochopit proč vlastně? Třeba to jsou právě ty ozvěny z minulého života. Nebo rádi plavete, občas si přijdete jak pes, kůň nebo jakékoli jiné zvíře a sázíte na to, že jste ve svém minulém životě opravdu tím zvířetem byli! Já teda určitě nevěřím v to, že po životě už nic není, jsem si jistá tím že něco ano, buď to nebe, nebo znovuzrození, třeba si i můžeme vybrat nebo si duše vybere čí život by chtěl žít. Těžko říct, ale já jsem přesvědčená o tom, že něco určitě být musí! I vzhledem ke spoustě nevysvětlitelných věcí, které se spoustě lidem staly.

Doporučené články