Stěhování více rodin najednou

Představte si, že se domluvíte s vašimi rodiči nebo přáteli, že si spolu vyměníte příbytky. Jsou-li lidé svolní k dohodě, stačí písemné prohlášení a pak už se jen doladí detaily, jak bude celý proces probíhat. Může jít např. o výměnu městského bytu s rekreační chatou či s patrem v dvougeneračním rodinném domě, a může se jednat o řešení trvalé nebo dočasné, či dokonce pouze sezonní.

Ve finále to pak může znamenat docela jednoduchý proces, kdy oslovíte stěhovací firmu, a ta vše realizuje během jediného dne. Jde o to, aby akce probíhala koordinovaně a synchronizovaně, možná vám to připomene legendární „Kulový blesk“, ale zde by mělo jít pouze o jeden stěhovací vůz, a o přemístění předmětů z jednoho místa do druhého.

mladý pár se stěhuje

Tato akce může probíhat tak, že stěhováci pouze nakládají a vykládají břemena, anebo může být komplexnější, a může v sobě zahrnovat rozmontování nábytku a instalaci spotřebičů, svítidel a bytových doplňků. Může se to zorganizovat dokonce i tak, že si sjednáte stěhování v Ústí nad Labem ceník na klíč, tedy docela zajímavou obdobu kompletního přestěhování včetně balení věcí a vybalení na novém místě, spolu se zprovozněním spotřebičů a osvětlovacích těles. Akce na klíč je výhodná například tehdy, máte-li v plánu vycestovat na dovolenou a chtěli byste se vrátit již do nového, resp. staronového prostředí, které znáte, a které si pouze vyměňujete mezi sebou.

papírový karton

U výměn nemovitostí k bydlení je výhodou, že se jedná o dvě spřízněné rodiny, které se dobře znají, a kde je velmi malá pravděpodobnost, že se v průběhu stěhování někde něco ztratí. Obvykle se ztracená věc najde na opačném konci řetězu. V těchto případech se také lidé nemusí tolik stresovat, protože jde o akci výměnnou, kde nehraje tolik rozhodující roli čas a dodržování termínů, jak tomu bývá např. u nájemního bydlení s uzavřenými nájemními smlouvami.

Doporučené články