Pod prodlouženou přikrývkou se vám bude spát lépe, než pod standardní délkou

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak dlouhá je vlastně vaše přikrývka v posteli?

Standardní délka přikrývek je 200 cm. Výrobci počítají s tím, že dospělý člověk s tělesnou výškou mezi 160 a 190 cm bude mít pod touto dekou zajištěn dostatečný komfort pro každodenní spaní a v zásadě mají pravdu, pokud v posteli zaujmete obvyklou polohu. Jenže spánek neprobíhá tak, jako na operačním sále pod narkózou, kdy, jak se říká, nehneme ani brvou, v průběhu spánku měníme neustále polohu, a někdy i velmi neobvyklým způsobem.

polštáře na posteli

Chcete-li se vyhnout obvyklým obtížím a nechcete-li být v noci zbytečně probouzeni tím, že se přikrývka nachází úplně jinde, než vaše tělo, vsaďte na prodlouženou přikrývku 140 x 220.

Těch dvacet centimetrů je dostatečná vzdálenost k tomu, abyste si vytvořili ještě před usnutím zahnutou kapsu v dolní části přikrývky, kam vsunete chodidla, která pak nebudou mít tendenci vylézat zpod přikrývky ven.

dívka na posteli

Kapsa v dolní části přikrývky má ještě jednu důležitou funkci, a sice chrání bosá chodidla před vlivem chladného vzduchu v ložnici. Pokud intenzivně v průběhu spánku větráte, což je moc dobře, protože se tím snižuje množství vydýchaného oxidu uhličitého, bude vám studený vzduch spouštět varovné signály přes citlivé receptory na pokožce bosých plosek do vašeho mozku, a tím vás probudí, abyste podnikli příslušná opatření a nohy zastrčili zpět pod přikrývku. Bude-li se tento cyklus opakovat vícekrát za noc, moc dobře se nevyspíte.

Kapsa na přikrývce bude u prodloužených přikrývek dostatečně dlouhá a zároveň vás nebude budit to, že by vám na úkor chodidel naopak kus přikrývky chyběl v horní části na zakrytí ramen a šíje. A pokud jste vyšší postavy, a přece jen by vám přikrývka nestačila, můžete si zvolit délku přikrývky ještě větší, o dalších dvacet centimetrů víc pro celkovou délku přikrývky 240 cm.

Doporučené články