Kdo má schodiště, jako kdyby vyhrál v loterii

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/kultura/2314594-filmova-upoutavka-tydne-prani-plni-zadarmo-jen-zlata-rybka v=“Content-Type“ content=“text/html; charset=UTF-8″>

Kdybyste vyhráli v loterii, řekněme deset milionů, budete s velkou pravděpodobností plni počáteční euforie, a budete se rozmýšlet, jak svou výhru rozumně investovat. Někoho napadne prvorepubliková vilka, někdo bude chtít pořídit bydlení v bytovém domě na lukrativním místě, jiný se rozhodne pro zakoupení drahého vozu, a mohli bychom ve výčtu hmotných radostí pokračovat donekonečna. Na něco jste však přece jen zapomněli – na své vlastní zdraví. To si paradoxně za peníze nekoupíte, i když samozřejmě jistý nadstandard lékařského ošetření ano, ale ten za vás nevyřeší to zásadní – prevenci.

lomené schodiště

Preventivním opatřením se musíte věnovat již zavčasu, dokud jste zdrávi, a hlavně musíte být vědomými lidmi, kteří si ví rady, jak naložit se svým životem. Vše totiž záleží na životním stylu, na jeho prioritách a schopnostech udržet své tělo v perfektní kondici i v pokročilém věku.

Stres a psychika – na lidskou mysl dnes působí mnoho negativních jevů, které navyšují hladinu stresových hormonů v krvi. Velmi důležité je proto najít způsob, jak psychiku posílit, a jak docílit opětovné hormonální rovnováhy. Možná vás to ještě nenapadlo, ale přispět k tomu může velmi výrazně i schodiště. Chůze po schodech dokáže zázraky, navozuje pocit pohody, zvyšuje sebevědomí, dodává pocit svobody a zároveň vlastní schopnosti udržet si pozitivní emoce a zdravý životní nadhled i v obtížných životních situacích.

schodiště v domě

Fyzická kondice – chůze po schodech je perfektní posilovnou a máte-li schodiště doma, nevyhýbejte se mu a naopak jej využívejte víc, než je běžné. To samé můžete provádět i na veřejných místech, jako jsou úřady, nákupní centra nebo bytové domy. Tam, kde je výtah nebo jezdící schody, přenechejte prostor někomu jinému a sami si vyběhněte do patra po svých. A klidně i do šestého patra, když na to přijde. Brzy pocítíte na své kondici zlepšení a dáte nám za pravdu. A možná, že si uvědomíte, že schodiště je svým způsobem velkou výhrou v loterii, kterou nelze ani vyčíslit penězi.

Doporučené články