Netradiční využití zahradních bazénů

Meditace – že se v bazénu dá koupat, plavat a dovádět s dětmi, ví každý, ale že v něm můžete i velmi dobře meditovat, se možná někteří z vás ještě nedovtípili. Potřebujete k tomu hlavně klid a vhodné prostředí a zahradní bazén v soukromí vlastní zahrady, kde vás nikdo neruší, je pro tyto účely ideální. Vhodné je to zejména navečer, krátce před setměním, kdy lidé večeří a postupně se ukládají ke spánku.

balónky na hladině

Rekonvalescence po úrazech – proděláte-li úraz končetin, např. zlomeninu lýtkové kosti, po sejmutí sádrové dlahy budete mít velmi ochablé svalstvo a to bude zapotřebí začít pomalu rozcvičovat a posilovat. Bazén je k tomu ideální, protože voda nadnáší a usnadňuje veškeré tělesné pohyby. Poté, co absolvujete rekondiční cvičení v bazénu, můžete pak postupně přecházet na cvičení na souši.

vodní hladina

Večeře s přáteli – také máte občas náladu pozvat vaše blízké někam na večeři? Někteří lidé to dělají docela pravidelně, jezdí spolu na dovolenou a v pozváních na posezení v restauraci se navzájem střídají. Udržuje se tím vzájemná pospolitost a podporuje pohodová atmosféra. Vaše kamarády však můžete přizvat na večeři i k vám domů. Pokud zvládnete vytvořit jídelní menu, které ostatním vyhovuje, můžete jej servírovat i se zákusky přímo v bazénu. Že jste ještě nikdy nezkoušeli jíst pokrm z hladiny, zčásti ponořeni pod vodou? Tak to vyzkoušejte.

Milování – sex v bazénu máte možnost zhlédnout v různých podobách v celé řadě tematicky zaměřených filmů, které naznačují, že to není nic výjimečného a neobvyklého. Lidé, kteří rádi experimentují, mohou tímto způsobem prožít něco, co budou chtít opakovat častěji.

Masáže – pod vodou nejde sice o klasické masáže masážními oleji, ale svými doteky lze v tomto prostředí docílit významného pozitivního efektu zejména na uvolnění svalů a depresivních stavů. Masírovat můžete záda i zátylek, lýtka, stehna a chodidla. Zejména reflexologie na chodidlech půjde na vodní hladině velice dobře.

Doporučené články