Jak udržovat váš bazén v čistotě?

http://tyinternety.cz/socialni-site/firmy-opet-nabiraji-zamestnance-jejichz-ukolem-je-cestovat-fotit-uzivat-a-hlavne-sdilet/ margin-left:0cm“>Nikdo se nechce koupat ve špinavé vodě. Možná přimhouříme oči u přírodních jezírek a rybníků, kdy je poněkud špinavější voda vykompenzovaná koupáním zdarma a větším soukromím, než je tomu například v aquaparku nebo na veřejných koupalištích. Ale ve svém domácím bazénu jistě nechcete plavat v kalné vodě s nejrůznějším smetím.

Ovšem jak tomu zabránit? Pokud máte bazén umístěný venku, je logické, že se do něj mohou dostat různé nečistoty, jako je hmyz, listí, nánosy prachu poletující vzduchem a podobně. Kromě toho vodu znečišťujete i vy zbytky opalovacích krémů, potem a podobně.

bazén

Proto, abyste udrželi váš bazén a vodu v něm v čistotě, se tedy o něj musíte pečlivě starat.

Proto, abyste vodu co nejvíce ušpinili vy sami, poslouží třeba zahradní sprcha, kterou umístíte v blízkosti bazénu. Velkou popularitu získali solární sprchy, které jsou cenově dostupné, snadno instalovatelné a ohřívané solární energií. Před vstupem do bazénu se opláchněte a budete mít jistotu, že do bazénu zanesete méně špíny.

Dalším klíčovým prvkem pro čistotu vody je filtrace. Bez té se většina bazénů neobejde. Jejím úkolem je filtrovat z vody nečistoty a špínu a tím ji udržovat čistou. Vybírat můžete z filtrace pískové nebo kartušové. Kartušová je vhodná spíše pro menší bazény.

bazén

Nečistot se zbavujte i sami pomocí síťky nebo i třeba rukou.

Téměř nezbytná je také chemie do bazénu https://www.chlorito.cz/. Pro ty, kteří ji odmítají už existuje docela dost alternativ, ale nemáte se čeho bát. Bazénové chemie jsou vyrobené tak, aby neškodili lidskému organismu a byly co nejšetrnější k lidské pokožce. Problém může mít třeba člověk s alergií na chlór, ale pokud nemáte žádné kožní onemocnění a po koupání se opláchnete v čisté vodě, neměli byste mít s bazénovou chemií žádný problém. Vydezinfikujte tedy svou vodu k dokonalé čistotě.

Doporučené články