Benefity kolagenu pro ženy

Kolagen je látka, která se nachází v našich kostech, kůži a na několika dalších místech. Postupné studie ukázali, jak je důležitý pro naše tělo a celkové zdraví. Pokud užíváte kolagen, jedná se o výtažek kolagenu, který pochází ze zvířat. Samozřejmě, lze sehnat také verzi pro vegany. Tyto výtažky se podávají nejčastěji ve formě kapslí nebo prášku. Pojďme se podívat, jaké má kolagen pro naše tělo benefity, zejména pokud se jedná o kolagen pro ženy.

Snadno stravitelný zdroj proteinů

Kolagen je vlastně protein neboli bílkovina. Víme, že bílkoviny jsou pro naše tělo velmi důležité a měly by tvořit podstatnou část našeho jídelníčku. Typickými zdroji bílkovin jsou maso, vývary a mléčné výrobky. Některé bílkoviny jsou ale hůře stravitelné a můžou nám způsobit trávicí obtíže, zejména u žen. Kolagenové doplňky jsou ale již rozložené, což usnadňuje tělu proces trávení. Zvýšíte tak příjem bílkovin bez toho, aniž byste zatěžovali svůj trávicí trakt.

pleť

Pružná a mladá pleť

Studie ukázaly, že kolagen má velké pozitivní účinky na naši pleť. Pokud budete užívat pravidelně kolagenové doplňky, povede to ke zvýšené elasticitě vaší pokožky, což znamená, že bude déle působit mladistvým dojmem. Dokáže také udržovat ve vaší pleti větší míru hydratace, která je nezbytná pro zdravě vypadají pleť.

bolest

Bolesti kloubů

Trápí vás bolesti kloubů? I s tím vám může pomoci kolagen. Takové bolesti jsou nepříjemné, mohou vám ztížit pohybovou aktivitu, ať už třeba cvičení, nebo později i běžné pohyby, které vykonáváte každý den. Kolagen podporuje hojení tkání a tiší bolestivost kloubů. Má také protizánětlivé účinky, což se vám může hodit pro některé typy zánětů, vyvolané nešetrným sportováním.

Zdravá střeva

Studie taktéž prokázali, že kolagen je prospěšný pro ty, kteří trpí zánětlivými onemocnění střev nebo třeba nemocí dráždivého tračníku. Není to tak, že by vás užívání kolagenu vyléčilo, ale rozhodně ničemu neuškodíte, když ho po dohodě s lékařem budete užívat jako doplněk k vaší současné léčbě.

Doporučené články