Havárie, kterou není radno podceňovat – Jak si poradit s únikem vody a odkud voda může unikat?

Únik vody v domácnosti není legrace, problém může vzniknout kdykoliv a musí se okamžitě řešit. Jenže, jak si poradit a odkud voda může unikat?

Havárie, kterou není radno podceňovat – Jak si poradit s únikem vody a odkud voda může unikat?

Potrubí může být zrádné, v domácnosti se nehoda může stát kdykoliv. Prasklé potrubí ovšem představuje nemalý problém, který se musí vyřešit co nejrychleji. Voda, která může i poměrně nenápadně unikat, napáchá za krátkou dobu celkem velké potíže. Finanční škoda, škoda na majetku a zejména ohrožení konstrukce domu, to všechno může v případě podobné havárie hrozit. Pokud máte podezření na prasklé potrubí, nikdy dlouho neotálejte a problém se snažte vyřešit.

stará koupelna

Jak se pozná, že voda někudy uniká?

Únik vody může být patrný a viditelný ihned, ale někdy se může jednat o pouhé podezření, že voda odněkud uniká. Pokud to nevíte s jistotou, je třeba vyhledat instalatérkou firmu, která má prostředky a pomůcky na to, aby případný únik vody rozpoznala. Využívá se k tomu několik speciálních technik, díky nim je možné rozpoznat i to, kde přesně potrubí prasklo. V místě nálezu se pak provede okamžitá oprava, díky moderním technikám pak nehrozí to, že kvůli jedné prasklině budete mít rozbouranou celou koupelnu. Citlivé a moderní detektory během chvilky umožní poznat, odkud voda uniká a příčina problému se tak hledá mnohem snadněji, než tomu bývalo dříve.

kudy vedou trubky

Problémy v topné sezóně

Právě odstartovala topná sezóna, a právě prasklé potrubí v topení může být velmi častou příčinou velkých potíží spojených s únikem vody. Výjimkou ale nejsou ani prasklé vodovodní trubky v koupelně či kuchyni. Unikající voda je problém, čím více vody uniká, tím větší škody nakonec jsou. Samozřejmě, že kromě věcí je v ohrožení i konstrukce domu, tu totiž unikající voda může více či méně poškodit. Co potom následuje asi ani netřeba dodávat.

S únikem vody si sami nikdy neporadíte, je skutečně nutné se obrátit na instalatéry. Nehody spojené s únikem vody jsou poměrně časté, je jedno, zda žijete v novém domě, bytě nebo ve starším domě. Kdykoliv se může stát, že voda začne unikat, stav potrubí se mění a majitelé domů i bytů o jejich kondici často nemají ponětí. Mějte se tak vždy na pozoru.

Doporučené články