Bydlení i pro méně movité

Na tom chtít bydlet ve svém není nic divného ani pohoršujícího. Právě naopak. Jedná se o důkaz logického myšlení, jelikož lidé mající svou vlastní střechu nad hlavou nemusí přemýšlet nad tím, co se stane, když je vyhodí majitel z bytu. I takové situace mohou nastat a stávají se. Žel dnes není možné z jednoho průměrného platu pořídit, byť i menší byteček. Důvod je docela prostý – obytné nemovitosti jsou nejdražší v historii a inflace tomu všemu také zrovna nepomáhá. Hypotéka je možnost, nicméně i podmínky pro její získání se radikálně ztížily. A navíc je potřeba ještě mít našetřeno alespoň desetinu ceny nemovitosti, kterou si chce člověk zakoupit. Na to nemají hlavně mladší rodiny, které mají velké výdaje se svými potomky a k tomu ještě nemají dostatečně našetřeno.

Stavba

Možností, jak si pořídit něco vlastního a zároveň se nezadlužit na další čtyři desetiletí mnoho není, nicméně existují. Dobrým příkladem je nový mobilní dům. Jde o prostorově sice menší, avšak velice kvalitní obydlí, které navíc stojí velmi příjemné peníze.

Cena je skutečně nízká

I když asi nejsou mobilní domy symbolem ideálního bydlení, pořád se jedná o docela komfortní obydlí, které dokáže příjemně překvapit i nejednoho skeptika. Nejsou sice příliš velké, a to ani vevnitř, nicméně na druhou stranu jsou velmi levné a docela dobře se dají upravovat k obrazu svému. Hodně lidí si k takovémuto příbytku objednalo navíc i terasu, případně si ji postavili svépomocí. Také lze koupit rovnou dva domky a spojit je v jeden velký. Ne všechny modely toto umožňují, ale pořád jich je docela dost. Za své peníze se rozhodně obydlí na kolech vyplatí.

Ulita

Příjemná rovněž je takřka úplná absence papírování. Zatímco s koupí bytu je spojena spousta úředničiny, u mobilních domů to tak není. Hodně věcí zařídí prodejce a to, co si musí novopečený majitel vyběhat sám, nestojí ani za řeč. Obvykle se vše dá vyřešit během jediné návštěvy stavebního úřadu, což je brnkačka.

Doporučené články