Zloději kradou vše

Pokud máte u svého rodinného domku zahradu a na zahradní nábytek, trampolínu a další věci, určitě děláte všechno proto, aby vám to nenechavci neukradli.

Není nijak příjemné přijít ráno na zahradu a zjistit, že vám někdo ukradl slunečník a židle, případně i další věci, které míváte v pergole. Bohužel se to stává a nemáte moc možností, jak si věci ochránit, kromě toho, že je budete každý večer schovávat a zamykat do garáže, jenže komu by se chtělo.

zloděj

Před zloději vás částečně může ochránit plot, ale musí to být dostatečně vysoký plot, přes který ideálně není do vaší zahrady vidět. Náhodní zloději, kteří jen obcházejí terén tak nedostanou možnost zahlédnout, co u vás na zahradě leží.

Další možností je mít psa. Dobře vycvičený pes začne štěkat jen na ty, kteří vejdou až na vaši zahradu a budou-li dostatečně hlasití, mohou vás vzbudit nebo alespoň zloděje vyděsí a ti odejdou.

Ale nejen zloději mohou z vaší zahrady věci odnést. Občas se strhne pořádná bouřka nebo povichr a ten dokáže nadzvednout a odnést i těžkou trampolínu. Abyste tomuto zabránili měli byste řádně trampolínu přikotvit např. kotvící sady Beanbag, které nejen zabrání větru trampolínu převrátit, ale také zvýší bezpečnost trampolíny, aby se nepřevrátila, když na ní budou dovádět vaše děti.

trampolína

Různé kotvení byste měli zvážit i pro zahradní nábytek, který není třeba na zimu odklízet, ale může zůstat na zahradě.

Vaše zahrada je jistě vaší chloubou a pokud ji navštíví nechtěný host a něco si z ní odnese, je to velmi nepříjemné. Jako poslední možnost, kterou využívá čímdál více lidí, jsou kamery, které jsou rozmístěné na domě, nebo i na zahradě. Mohou snímat neustále se záznamem daného časového úseku, nebo mohou jen reagovat na pohyb a pak začít natáčet. Bydlíte-li v místě, kde je vysoká možnost krádeže vašeho majetku, měli byste do kamer zainvestovat.

Doporučené články