Jak zvládnout nedostatek financí

Nedostatek financí v rodinném rozpočtu je v současné době velký problém spousty rodin. Především ceny energií stoupají takovým způsobem, že udržet současný standart života není vůbec jednoduché. Takže jak na to? Jak ušetřit a jak přijít k dalším penězům? A jak nespadnout do dluhové pasti? Není to úplně jednoduché.

peníze a budík

1. Ušetřete

Zkuste ušetřit kde se to dá. Srovnejte si všechny vaše příjmy i výdaje a zkuste vyškrtat položky, které nutně nepotřebujete. Především za zlozvyky typu kouření a alkohol často utrácíme takové částky, že se budete divit. Zkuste vařit ze základních potravin, nakupovat potraviny v akci a celkově se snažte ušetřit i na jídle. Kupujte jen to co opravdu potřebujete. Snažte se šetřit i na energiích, především na elektřině a plynu. Naučte se zhasínat, nepouštějte televizi na celý den, když na ni nekoukáte, kupte si úsporné žárovky a snižte teplotu v místnostech.

Dluhy

2. Další práce

Pokud nestačí ušetřit, není to zase tak jednoduché. Pokud chcete problémy vyřešit je často nutné najít si další práci, brigádu či nějaký přivýdělek. Není to zrovna snadné ale někdy prostě není jiná varianta, která by vám vytrhla trn z paty. Sice budete mít mnohem méně času pro sebe a případně i na rodinu ale někdy se situace musí otočit a tím se vaše problémy mohou vyřešit.

Finance

3. Jak se nedostat do ještě větších potíží

Pokud se nechcete dostat do ještě větších potíží, než v jakých už v danou chvíli jste, pak si rozhodně neberte půjčky, které vám nabídnou některé z nebankovních společností na vysoký úrok. Jednoduše tohle je dluhová past, do které můžete jednoduše spadnout. Nebankovní hypotéka je sice poměrně dostupná ale není vhodná pro každého. Jestli vám tato půjčka pomůže, to vám pomůže rozlousknout váš finanční poradce a určitě není dobré se do nich pouštět bez rad odborníka, který vaši situaci střízlivě zhodnotí.

Doporučené články