Podnikatelé nemohou být bez peněz


Jistě si umíte aspoň v hrubých rysech představit, jak se žije soukromým podnikatelům, pokud si tito někdy nezvládají na sebe vydělat. Takoví lidé to pak mají těžké, protože nejen že nemají peníze pro svoje potřeby, ale ani svůj byznys financovat nedokážou. A to by pro ně byl mnohdy počátek jejich konce, kdyby neexistovaly půjčky. Ovšem půjčky naštěstí existují. A když se tedy podnikatelé a OSVČ někdy ocitnou v těžké finanční situaci, nejsou ještě ztraceni. Pokud jim tedy někdo půjčí tolik, kolik půjčit potřebují.

člověk a eura

Banky ale nejsou zaopatřovací ústavy. A tak to podnikatelé při žádání o půjčky nemají zase až tak lehké, jak by si to určitě přáli. Žádat mohou v kterémkoliv finančním ústavu, ale naděje z toho mnohdy nekouká. Často se stává, že někdo z nich někde o nějakou půjčku zažádá, ale má smůlu a nedostane ji. Nejběžnějšími důvody jsou údajně příliš nízké příjmy a záznamy v registrech dlužníků, ale nemusí to být nezbytně jenom tyto. A tak podnikající lidé chodí chudí do bank a docela stejně chudí z nich zase odcházejí. Respektive odcházejí ještě chudší, protože tam ztrácejí čas a přicházejí o iluze.

eura bankovky

A jak to zařídit, aby podnikatel někam přišel a žádanou půjčku skutečně dostal? Nejspíše tak, že ten, kdo vlastní nějakou nemovitost, osloví rovnou nebankovní společnost a vezme si u ní hypotéku právě na onu zmíněnou nemovitost. Nebankovní společnost se totiž v podobných případech neptá na podružnosti, akceptuje takovou zástavu a člověku půjčí, navrch i rychle i výhodně.

Proto je tedy nebankovní hypotéka tím, co podnikatele v tísni mnohdy zachraňuje. Nebýt jí, byli by možná beznadějně ztracení. Protože by jim nikdo jiný nepůjčil a bez půjčky by mohli pověsit svoji živnost na hřebík. Kdežto nebankovní společnost jim tímto způsobem dává naději potíže překonat a zase docela normálně podnikat a žít.

Doporučené články