Co vám nabídne skiareál v Čenkovicích

Jiná atmosféra, než v Krkonoších

Některá krkonošská lyžařská střediska jsou natolik přeplněná a komerčně laděná, že tamní atmosféra připomíná spíše adrenalinový park nebo nacpané nákupní centrum. Na hory si ale nejezdíme zalyžovat tak, abychom zakopávali jeden o druhého, čekali ve frontách na lanovku a na sjezdovce se neustále někomu vyhýbali, … když máme v zimě konečně týden volna, chceme si jej užít za pěkného počasí a s pohodou na svahu.

lyžařka na svahu

A právě o tom jsou Orlické hory. Neočekávejte tu něco podobného, co se odehrává v mamutích krkonošských centrech zábavy, tady je zábava v jiném duchu, stranou od předražených míst, přitom si tu zalyžujete stejně dobře, a možná, že i lépe.

Každý si tu přijde na své

Ski areál Čenkovice se nachází na úpatí Bukové hory, na jejích severozápadních svazích, a z druhé strany hory je vybudován lyžařský areál Červená Voda. Oba dva areály jsou již několik let sdružené do jednoho celku s jednotnými skipasy, což pro vás znamená, že si můžete například ráno po snídani vyjet lanovkou z Čenkovic na vrchol Bukové hory a lyžovat na sjezdovce Mlýnice, která směřuje do Červené Vody k Mlýnickému Dvoru. Odpoledne můžete změnit plán a využít zapadajícího slunce na jihozápadním svahu sjezdovky Vigona anebo na Třebovské či Svitavské sjezdovce.

zimní atmosféra na horách

„Horský Resort Buková Hora“, jak se to tu oficiálně jmenuje, vás zve na lyžařské terény, které jsou vhodné jak pro začátečníky, tak i pokročilé lyžaře, máte tu k dispozici modře a červeně značené svahové obtížnosti a na své si tu přijdou i méně zdatní senioři i rodiny s malými dětmi. Jako významný bonus vám můžeme doporučit sjezdovku Mlýnice, která patří k nejdelším v republice. Je obsluhována komfortní sedačkovou lanovkou, na níž si vaše nohy odpočinou, a nebude to tak náročné, jako na svazích s kotvovými či talířovými vleky.

Doporučené články